Torstensons Hästtransportcenter AB
thumbnail
Om annonsören

Dräggesta Gård

Sveriges största hästtransportcenter!
Vi har allt du behöver!

Vi finns på flera platser i Sverige:

STOCKHOLM Axel Wenehult, 070-219 03 21 axel@torstensons.se
LINKÖPING Emelie Ericsson, 073-3204333 emelie@torstensons.se Arne Ericsson, 070-6227208 arne@torstensons.se
LINDOME, GÖTEBORG Sofi Wessman, 070-8891226 sofi@torstensons.se
GÄVLE Jan Bulér, 070-306 20 80 jan@torstensons.se
MORA Markus Westman, 072-1796018 markus@torstensons.se
JÖNKÖPING Arvid och Erika Lindfelt, 070-4830720 lindfelt@torstensons.se

6 leverantörer av nya hästtransporter med ett nära oändligt antal modellkombinationer.
Hos oss hittar du trailer från: Sirius, Mustang, Värmlandsvagnen, ATEC, Blomert och Cheval Liberté. B-körkortsbilar och stora lastbilar från Theault (en av världens ledande tillverkare av hästlastbilar). C-kortsbilar från Krismar.

Alltid ett 50-tal begagnade hästtransporter och ett 10-tal begagnade lastbilar i lager. Vi kan all finansiering! Avbetalning/leasing via WASA Kredit. Långtidshyra och korttidshyra av trailer.
Korttidshyra av B-kortslastbil i hela Sverige via Renteo.se Sveriges största serviceverkstad!

Med över 20års erfarenhet av service och reparation av transportfordon för hästar. Våra öppettider (i Västerås): Vardagar: 08.00-17.00 Lördagar: 10.00-14.00
Ring gärna innan så vi säkert vet att vi kan hjälpa dig!

Torstensons Hästtransportcenter ABs annonser